среда, 22 августа 2012 г.

Прованс - область прекрасної архітектури і природи


Дивне розташування Провансу, який знаходиться в декількох природно-кліматичних зонах: із заходу обмежений повноводною Роною, зі сходу - Альпійським хребтом, а з півдня Блакитним берегом прекрасного моря, забезпечило постійний інтерес, який ці землі викликали у сусідів. Саме постійна боротьба за право володіння Провансом зумовила складну і багату історію краю, який за багато століть ввібрав в себе вплив самих різних культур, випробував періоди незвичайного розквіту і глибокого занепаду.

Сьогодні цей історичний район є частиною адміністративної області Прованс - Альпи - Лазурний берег, до складу якої входять департаменти Воклюз, Вар і Буш-дю-Рон, а також невелика частина Приморських Альп і Альп Верхнього Провансу. Центром Провансу є місто Марсель - один із самих найдавніших населених пунктів на всій території Франції.


Історія краю

Археологічні розкопки, що проводяться на території Провансу, свідчать, що перші поселення в цих місцях з'явилися близько півмільйона років до нашої епохи. Як стверджують історики, на сьогоднішній день це найстародавніші, підтверджені археологічними знахідками, місця проживання людей на Землі. З'явилися в цих краях у VI столітті до нашої ери відомі мореплавці греки домоглися прихильності від місцевих племен лігурійцев і заснували на узбережжі два великих міста-порту Массалов (сучасний Марсель) і Нікею, який сьогодні носить назву Ніцца.

Саме греки принесли в цей край перші основи культурного землеробства, засудив малоплідних місцеві землі оливковими гаями і виноградниками. З часом на місці провінції розвинулася так звана массаліотская імперія. У II столітті до нашої ери, почався період римської колонізації Провансу. Саме тоді Рим під приводом допомоги массаліотам в боротьбі з войовничим плем'ям сальенов, ввів свої легіони на територію краю. До речі, сама назва Прованс було принесено римлянами, які називали Массалію просто «провінція».

Період римського панування благотворно позначився на історії краю. Відмінні організатори і адміністратори, римляни створили прекрасну інфраструктуру області, збудували нові укріплені міста, які зв'язали між собою мережею доріг.
З падінням Римської імперії для Провансу настали не найкращі часи. Його територію черзі захоплювали і спустошували варварські племена вестготів, бургундів, остготів і ломбардів.







Комментариев нет:

Отправить комментарий